Poslední Starší

Starší zprávy

První hraní 2009

Čtrnáctého zase hrajeme U Menšíků. Mám pocit, že sekci Zprávy nikdo nečte, takže to nebudu rozepisovat tady, ale oba dva detaily najdete ve Vystoupeních.

APPLAUSE09

Přejeme Vám/si pěkný rok 2009. To číslo se sice tváří jako prvočíslo, ale ve skutečnosti je dělitelné naprosto nepravděpodobnou... sedmičkou. Takže skutečně ŠŤASTNÝ rok!

Applause potřetí U Menšíků

19. 12. Umenšený Applause letos naposled v Praze. Zase v pátek. Zase v osm. Cukroví s sebou, budou Vánoce!

Google: 2. Applause

Juchů! Konečně se mi podařilo dostat web kapely v Googlu na lepší pozici. Při hledání našeho webu stačí do vyhledávání zadat "applause" a "Stránky pouze česky" a vyskočíme na druhém místě.

Otázkou je, k čemu vám je vědět, jak najdete naše stránky přes Google, když je ta informace jen na hledaných stránkách. :) Zatím tak maximálně naštveme fanoušky stejnojmenné kapely ze Slovenska.

Rozjíždějí se Křižovatky 2008

Program Křižovatek je už stanovený, proto si v deníčcích můžete upřesnit údaje o našem vystoupení. Pátek 13. v devět nebo trochu dřív.

Budeme se těšit na každého našeho fajnOuška.

Námořnický Applause

23. května budeme hrát v Praze na Černém mostě v restauraci Parník.

Zároveň tímto začínáme novou tradici, kdy názvy vystoupení budou ve tvaru přídavné jméno Applause. Kdyby se například ozvala nějaká Květa, že nás chce na svých narozeninách, bude to Květinový Applause. Tím na tebe, Květuš, nechci nijak naléhat, ale když už jsem si vybral tebe...

Křižovatky 2008

Přestože s tím někteří z nás vůbec nepočítali, byli jsme Vrtulí tázani, zda zahrajeme i na Druhých (jarních/letních?) slánských divadelních Křižovatkách (ještě nevíme, jak bude vypadat oficiální název). Když už s námi byli diváci loni spokojeni, přijímáme s radostí i letos.

Do svých deníčků si proto poznamenejte datum 13. až 15. června. Konkrétní program se teprve připravuje, ale stejně jako loni určitě bude stát za účast celý víkend.

Applause nespí na vavřínech

Ono to tak teda vypadá, ale ve skutečnosti pracujeme na Dešti. Chcete ho vidět? Tak prosím, seznamte se s nejnovější písní.

Nechte padat déšť

Když jsme jeli do Prahy na nahrávání Applause karaoke, seděl Aleš v autě vzadu, zavalený bicími a mixem a ani nedutal. To on tak dělá. Jenže tentokrát po zastavení prohlásil "Napsal jsem text, kdy to zhudebníme?"

Zhudebňovacím se stal pětadvacátý listopadový den, kdy společně se Sucháčem zasedli jen ke kytarám a v kuchyni při čaji (jako za dob úplně prvního Applausu) vytvořili kompletní píseň. Zdá se, že podzimní období je pro naši kapelu dokonalým stimulem - to je pořád Podzimní blues, Tma a teď nově i Déšť.

Přestože nová píseň není v tuto dobu vůbec nazkoušená s ostatními členy kapely, svoji premiéru zažije během jednoho z vánočních vystoupení.

Vánoční Applause ve Slaném

22. prosince, 19 h, Čechie (Slaný) Je opět nutné, abyste svou účast potvrdili mailem, telefonicky nebo ve Vzkazníku, a to do čtvrtka.

Minimálně pro členy se stalo takovou tradicí, že se vždy před Vánocemi odehraje unplugged představení v nějaké hospůdce. Akce je doprovázená rozdáváním drobných dárků známým a funguje jako takové oficiální zahájení svátků dobré nálady.

Letošní rok tomu není jinak. Vlastně je. Rozhodli jsme se udělat vystoupení dvě; jedno 8. prosince v Praze a druhé 22. prosince ve Slaném. Pro slánské hraní máme pro vás nabídku: Pokud si přinesete akordy k nějaké písni, my vám ji přehrajeme, i kdybychom ji hráli prvně v životě. Pro další informace průběžně sledujte náš web.

Bellefestová nostalgie

Bellefest z našeho pohledu dopadl výtečně, jako malé připomenutí vám můžeme posloužit krátkým videem, zachycujícím naše závěrečné představování. Kameraman Tomáš Gros zareagoval slušně rychle, takže o nikoho nepřijdete. Sice není vidět Pikolíkovi do tváře, zato při fotografování byl snad v každém záběru.

Přehrát video - WMV: 5MB

Nahrávání

Petr se rozhodnul, že je potřeba nahrát naše písně beze zpěvu, aby si je mohl pouštět v autě a zpívat si do nich. A zároveň si Michal může trénovat sóla, když nestíhá zkoušky. Proč prostě nechce přiznat, že si otvírá karaoke bar?

Nakonec jsme to teda nahráli. O mrazu, hladu a žízni jsme hráli tři roky zažité písně a zjistili, jak to bez toho zpěvu nedokážeme dát dohromady. Nakonec musel Petr otvírat pusu, abychom viděli, kde v textu vlastně visíme.

Máme spoustu nahraných nástrojových zmatků, které tehdy vypadaly tak skvěle, až jsme je chtěli umístit na web. Jenže s odstupem 24 hodin to kouzlo nějak vyprchalo a jediné, co za to stojí, je Sucháčův pátý pokus začít Lítej. Zesilte si konec a uslyšíte Pikolíka, jak se řehní.

© Applause 27/03/2009